Czym są pajęczaki

 

Teleangiektazje, nazywane inaczej pajączkami żylakowatymi, są wynikiem poszerzania się naczyń krwionośnych. Dlaczego są one tak widoczne? Ponieważ znajdują się tuż pod powierzchnią skóry. Mogą mieć zabarwienie sinofioletowe (jeśli dominują naczynia żylne) lub czerwone (w przypadku naczyń tętniczych). Warto wiedzieć, że pajączki żylakowate częściej występują u kobiet niż u mężczyzn. Chociaż pajączki żylakowate zwykle nie stanowią poważnego problemu, wiele osób decyduje się na ich usunięcie ze względów estetycznych.

Drobne i na pierwszy rzut oka nieistotne pajączki mogą ewoluować w żylaki, objawiające się zgrubieniami i przebarwieniami pod skórą, które mogą być powiązane z dolegliwościami bólowymi. W rezultacie, jeśli nie zostaną leczone, mogą prowadzić do poważnej choroby takiej jak zakrzepowe zapalenie żył. Najczęstszym miejscem ich lokalizacji są żylaki na nogach (w okolicach łydek), chociaż mogą być również zlokalizowane na udach.

Należy mieć na uwadze, że leczenie żylaków na nogach wymaga znacznie bardziej zaawansowanych i kosztownych metod terapeutycznych, jest długotrwałe i często bolesne. Dlatego warto wcześniej pozbyć się pajączków, aby uniknąć poważnych konsekwencji wynikających z zaniedbania.

 

Laserowe usuwanie pajęczaków cena zabiegu

 

 

Flebologia

Nazwa zabiegu/usługiCena (PLN)
Konsultacja flebologiczna300
Usuwanie pajączkówod 450
Skleroterapiaod 680
Miniflebektomia od 860
RF żylaków kończyn dolnych
Pierwsza konsultacja po zabiegu bezpłatna
4900
USG Doppler kończyn dolnych230 jedna noga
360 dwie nogi

 

Laserowe usuwanie pajęczaków

 

Pajączki, inaczej poszerzone naczynia krwionośne, widoczne blisko powierzchni skóry, świadczą o kruchości i małej elastyczności naczyń krwionośnych. Te cienkie, czerwone nitki mogą być leczone za pomocą laserowego usuwania pajączków, gdzie głowica lasera jest przykładana do miejsc z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi. Dzięki temu procesowi dochodzi do włóknienia naczynek i stopniowego ich zanikania. Umów się na wizytę/konsultację, aby uzyskać więcej informacji.

Przed przeprowadzeniem zabiegu pacjent odbywa konsultację z lekarzem, który ocenia nasilenie problemu oraz dobiera odpowiednią metodę. Warto zauważyć, że usuwanie pajączków żylnych charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa i minimalnym odczuciem bólu. Działanie lasera powoduje szybkie podgrzanie naczynka i jego absorpcję. Proces absorpcji trwa zazwyczaj od 2 do 8 tygodni. Po zabiegu część pajączków zniknie na stałe, a inne stają się znacznie jaśniejsze. Zabieg trwa od 10 do 20 minut i nie wymaga szczególnych przygotowań. Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do normalnej aktywności.

Umów się na wizytę

Lub zadzwoń +48 698 877 014

Zgoda