Chirurgia ogólna

Chirurgia ogólna jest dziedziną medycyny, która zajmuje się leczeniem operacyjnym. To właśnie chirurg wykonuje drobne zabiegi i poważne operacje, pomagając Pacjentom uporać się z różnego rodzaju chorobami i dolegliwościami głównie w obrębie jamy brzucha. Sprawdź, jak wygląda konsultacja chirurgiczna w NIKAMED Centrum Zdrowia oraz jak należy się do niej przygotować.

 

Chirurgia ogólna – wyrostek robaczkowy, przepuklina, woreczek żółciowy i nie tylko…

 

Z pewnością wiesz, że do chirurga warto udać się, jeśli naszym problemem jest np. wyrostek robaczkowy, przepuklina czy woreczek żółciowy. Oczywiście to nie całe spektrum jego zainteresowań. Chirurg ogólny, tzw. miękki, zajmuje się wykonywaniem operacji takich jak:

  • usuwanie pęcherzyka żółciowego,
  • wycinanie wyrostka robaczkowego,
  • usuwanie przepuklin,
  • usuwanie tarczycy,
  • leczenie żylaków,
  • operacyjne leczenie nowotworów żołądka i jelit.

Do chirurga można udać się również z problemami proktologicznymi i chorobami żył, jak również w celu pozbycia się niebezpiecznych i szpecących zmian na skórze. Do zadań chirurga ogólnego należy przygotowanie pacjenta do operacji, przeprowadzenie zabiegu, a także opieka pooperacyjna.

 

Konsultacja z chirurgiem – jak wygląda, jak się przygotować?

 

W trakcie pierwszej konsultacji u chirurga, lekarz przeprowadza badanie przedmiotowe, a także szczegółowy wywiad z Pacjentem. Pytania, jakie może zadać, dotyczą przede wszystkim przebytych chorób i urazów, chorób w rodzinie, przyjmowanych leków czy ogólnego stanu zdrowia i stylu życia. Do wizyty nie trzeba się szczególnie przygotowywać, ale warto mieć listę leków przyjmowanych stale oraz poinformować o wszystkich lekach i suplementach przyjmowanych doraźnie. Jeśli Pacjent posiada wcześniejsze badania, również warto je przynieść i pokazać podczas konsultacji.
Ponadto wizyta u chirurga to czas na to, aby zadać lekarzowi wszelkie niepojące nas pytania. Z pewnością rozwieje wątpliwości dotyczące np. dalszego leczenia, zaleceń lekarskich czy przebiegu operacji.

 

Chirurgia ogólna – skierowania, recepty

 

W celu lepszego poznania problemu, w trakcie wizyty lekarskiej, lekarz chirurgii ogólnej może zlecić dodatkowe badania, np.:

  • badanie RTG,
  • badanie USG,
  • badania endoskopowe (gastroskopia, rektoskopia itp.).

W NIKAMED Centrum Zdrowia nasi specjaliści wypisują Pacjentom wszelkie potrzebne skierowania. Służą również pomocą w dobraniu najlepszej metody leczenia farmakologicznego, wypisując recepty na leki – jeśli są one potrzebne w danym przypadku. Współpracujemy z wieloma specjalistycznymi ośrodkami i specjalistami z różnych dziedzin medycyny, aby jak najlepiej pomóc naszym Pacjentom.

 

Kwalifikacja do zabiegów

 

W sytuacji, jeśli leczenie farmakologiczne jest niewystarczające, lekarz może zadecydować o konieczności przeprowadzenia zabiegu lub operacji. Często bywa to najlepszym rozwiązaniem. Dlatego też kwalifikacja do zabiegów i operacji należy również do oferty NIKAMED Centrum Zdrowia.

 

Chirurg Warszawa

 

Jeśli borykasz się z problemami takimi jak np. wyrostek robaczkowy, przepuklina, woreczek żółciowy lub chcesz zasięgnąć porady w innym zakresie, serdecznie zapraszamy na konsultacje z chirurgiem. W NIKAMED Centrum Zdrowia doświadczeni specjaliści nie tylko zdiagnozują Twój problem, ale również dobiorą metody leczenia dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb! Zachęcamy również do zapoznania się z naszą pozostałą ofertą.

Dr n. med Jacek Waligóra

Dr n. med Jacek Waligóra

Dr n. med Andrzej Lewczuk

Dr n. med Andrzej Lewczuk

Lek. med. Marcin Makiewicz

Lek. med. Marcin Makiewicz

Konsultacja chirurgiczna 300 zł

Umów się na wizytę

Lub zadzwoń +48 698 877 014

Zgoda