Flebologia

Flebologia to jeden z działów medycyny. Jest to nauka zajmująca się leczeniem i profilaktyką chorób układu żylnego: żylaków, pajączków, zakrzepicy żylnej, a także zapaleń żył powierzchownych i głębokich. Flebolog, oprócz diagnostyki i leczenia chorób żył, zajmuje się także usuwaniem np. żylaków pajączków żylnych. Sprawdź, kiedy warto udać się do specjalisty!

 

Czym jest flebologia?

 

Jeśli szukasz wsparcia w walce z pajączkami i żylakami, zapraszamy do skorzystania z pomocy specjalisty – chirurga w NIKAMED Centrum Zdrowia. Dzięki temu będziesz mógł zadbać nie tylko o wygląd i estetykę nóg, ale także o ich kondycję i zdrowie. Indywidualna konsultacja i prawidłowe dobrane metody leczenia sprawią, że problem chorób żył zostanie rozwiązany. Zabiegi, które może zalecić Ci lekarz flebolog, to m.in.:

  • termoablacja radiowa (RF)
  • zabiegi z użyciem lasera medycznego,
  • skleroterapia (ostrzyknięcie pajączków i żylaków kończyn dolnych),
  • miniflebektomia (podwiązanie/usunięcie żylaków kończyn dolnych,)

 

Termoablacja radiowa

 

Termoablacja radiowa innowacyjna metoda leczenia żylaków z wykorzystaniem fal radiowych o wysokich częstotliwościach  RF (Radio Frequency). To nowoczesna, skuteczna i bezpieczna alternatywa dla klasycznej operacji. Polega na „ogrzaniu” chorej żyły, która pod wpływem wysokiej temperatury kurczy się i zamyka.

 

Laserowe usuwanie pajączków

 

Tzw. pajączki to nic innego, jak poszerzone naczynia krwionośne. Są one widoczne tuż pod skórą i świadczą o kruchości oraz małej elastyczności naczyń krwionośnych. Do złudzenia przypominają cienkie, czerwone nitki. Jednym z rozwiązań na ich leczenie jest laserowe usuwanie pajączków. Zabieg polega na przykładaniu głowicy lasera do miejsc, w których znajdują się rozszerzone naczynia krwionośne. Dzięki temu następuje włóknienie naczynek i stopniowe ich zanikanie.

Umów się na wizytę / konsultację

 

Skleroterapia

 

Skleroterapia to zabieg, który nie powoduje blizn. Jest on przeprowadzany przy użyciu cienkich igieł. Za ich pomocą do rozszerzonych żył wprowadza się specjalne preparaty, które stymulują zamykanie się i w konsekwencji zanikanie żylaków i pajączków. Po zabiegu należy zastosować się do zaleceń lekarza, zwłaszcza do noszenia specjalnych pończoch/rajstop o II-gim stopniu ucisku.
Przed zabiegiem konieczne jest wykonanie badania przepływu krwi w naczyniach tzw. USG Dopplera.

Zapraszamy do skorzystania z tej nieinwazyjnej metody leczenia!
Umów się wizytę

 

Miniflebektomia

 

Miniflebektomia jest zabiegiem polegającym na mechanicznym usunięciu tych fragmentów żył, które mają nieprawidłowości w działaniu lub wyglądają nieestetycznie. Należy podkreślić, że lekarz wykonuje bardzo małe nacięcia, wyciąga żyły na powierzchnię skóry następnie zawiązuje końce po czym wycina chore fragmenty. Zakładane są specjalne delikatne szwy. Miniflebektomia jest wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego też sam zabieg nie jest bolesny i trwa około kilkudziesiąt minut.

Umów się na wizytę

 

Flebologia Warszawa

 

Pamiętaj, aby zabiegi z zakresu flebologii wykonywać zawsze w profesjonalnych placówkach medycznych pod Dlatego zapraszamy do naszego Centrum Zdrowia NIKAMED w Warszawie na wyżej wymienione zabiegi! Sprawdź też naszą pozostałą ofertę i skorzystaj z naszych usług!

Umów się na wizytę.

Dr n. med Jacek Waligóra

Dr n. med Jacek Waligóra

Konsultacja flebologiczna 300 zł

Umów się na wizytę

Lub zadzwoń +48 698 877 014

Zgoda

 

 

LASEROWE USUWANIE PAJĄCZKÓW – LASER MEDYCZNY VARILITE – WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE MOKOTÓW