Chirurgia dermatologiczna

Chirurgia dermatologiczna to dział chirurgii, który zajmuje się leczeniem schorzeń skóry. Pomoc chirurga może być wykorzystywana m.in. do usuwania zmian skórnych, takich jak np. pieprzyki (znamiona barwnikowe), tłuszczaki, włókniaki, kaszaki, blizny i bliznowce. Zastanawiasz się, czy skorzystać z naszych usług? Zobacz, kiedy warto umówić się na konsultację!

 

Chirurgia dermatologiczna – dlaczego warto?

 

Chirurgia dermatologiczna służy nie tylko poprawie estetyki skóry, ale również wspomaga leczenie np. nowotworów skóry. Pozwala także usunąć niepokojące zmiany skórne, które z czasem przerodzić się mogą w poważniejsze problemy. Do tego typu zmian należą m.in.:

  • pieprzyki,
  • włókniaki,
  • kaszaki,
  • tłuszczaki,
  • brodawki,
  • blizny i bliznowce.

Interesuje Cię usuwanie zmian skórnych? Sprawdź, kiedy warto udać się do chirurga!

Decyzja o usunięciu zmian barwnikowych poprzedzona jest badaniem wideodermatoskopowym. Więcej na temat wideodermatoskopi można przeczytać tu.

 

Pieprzyki (znamiona barwnikowe)

 

Znamiona barwnikowe, potocznie znane jako pieprzyki, to łagodne narośla na skórze zawierające melaninę, czyli barwnik nadający skórze kolor. Pieprzyki na ciele nie muszą być niczym niepokojącym, jednak niektóre z nich mogą ewoluować w kierunku złośliwych zmian nowotworowych, np. czerniaka. Dlatego ważne jest, aby je monitorować. W tym celu należy pamiętać o regularnych konsultacjach lekarskich. W razie niepokojących zmian, chirurgia dermatologiczna będzie doskonałym rozwiązaniem!

 

Włókniaki, kaszaki, tłuszczaki

 

Włókniaki to łagodne guzy, które powstają wskutek nadmiernego namnażania się komórek skórnych. Zazwyczaj rosną powoli i nie rozprzestrzeniają się na inne części ciała. Tłuszczaki są natomiast najczęściej łagodnymi nowotworami tkanki łącznej. Innym rodzajem zmian skórnych są kaszaki, czyli torbiele wypełnione nadmiarem sebum oraz zrogowaciałym naskórkiem. Jeśli zauważyłeś na swojej skórze niepokojące guzki – skontaktuj się z nami!

 

Brodawki (kurzajki)

 

Brodawki wirusowe powstają wskutek zakażenia się wirusem HPV, czyli brodawczaka ludzkiego. Wirus ten wnika do skóry człowieka przez mikrouszkodzenia naskórka, a następnie namnaża się w komórkach nabłonka. Kiedy domowe metody oraz farmakologia zawodzą, konieczne może okazać się usunięcie brodawki przez lekarza specjalistę.

 

Blizny i bliznowce

 

Istnieje wiele powodów, dla których Pacjenci zgłaszają się w celu usunięcia blizn. Dla niektórych wygląd blizn może wiązać się m.in. z brakiem pewności siebie. Bliznowce, czyli przerośnięte blizny, są źródłem wielu problemów. W tym miejscu naprzeciw potrzebom Pacjentów wychodzi chirurgia dermatologiczna, w tym również mało-inwazyjna terapia laserowa, która pozwala osiągać równie dobre efekty.

 

Nowotwory skóry a chirurgia dermatologiczna

 

Rak skóry to rodzaj nowotworu, który może występować na każdej części ciała, choć najczęściej spotykany jest na twarzy, szyi i ramionach. Istnieje kilka typów raka skóry, wśród których najpopularniejsze to:

  • rak podstawnokomórkowy,
  • rak kolczystokomórkowy,
  • czerniak.

Rak skóry może być leczony za pomocą chirurgii dermatologicznej – rodzaj operacji zależy od rodzaju i stadium zaawansowania raka skóry. O leczeniu decyduje chirurg podczas konsultacji.

 

Chirurgia dermatologiczna Warszawa

 

Chirurgia dermatologiczna to specjalność medyczna zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń skóry. Jeśli cierpisz z powodu chorób skóry lub zmagasz się z niepokojącymi zmianami na skórze, jak pieprzyki, kaszaki, włókniaki czy brodawki, możesz być pewien, że w NIKAMED Centrum Zdrowia otrzymasz najlepszą możliwą opiekę w zakresie usuwania i leczenia.

Zadzwoń i umów się na wizytę lub skorzystaj z formularza a my skontaktujemy się z Tobą i udzielimy niezbędnych informacji i umówimy dogodny dla Ciebie termin.

Dr n. med Jacek Waligóra

Dr n. med Jacek Waligóra

Dr n. med Andrzej Lewczuk

Dr n. med Andrzej Lewczuk

Lek. med. Marcin Makiewicz

Lek. med. Marcin Makiewicz

Konsultacja + wideodermatoskopia 380 zł

Umów się na wizytę

Lub zadzwoń +48 698 877 014

Zgoda