Leczenie hemoroidów metodą Barrona – wszystko co musisz wiedzieć

Hemoroidy to bardzo często występujący problem zdrowotny. Szacuje się, że co druga osoba po pięćdziesiątym roku życia cierpi na dolegliwości związane z żylakami odbytu. W NIKAMED Centrum Zdrowia oferujemy leczenie hemoroidów bezpieczną, skuteczną i nieinwazyjną metodą Barrona. Sprawdź, na czym polega! 

Czym jest metoda Barrona?

 

 

Gumkowanie, czyli podwiązywanie hemoroidów metodą Barrona, jest skuteczną, bezpieczną i bezoperacyjną metodą leczenia żylaków odbytu. Może być stosowana w żylakach odbytu I i II oraz niektórych przypadkach guzków III stopnia. Wykonywane jest w warunkach ambulatoryjnych. Polega na założeniu gumowej opaski na podstawę guzka krwawniczego, odcięcie dopływu krwi, co powoduje jego martwicę. Po około 10-15 dniach niedokrwiony guzek ulega oddzieleniu od żyły macierzystej, czyli po prostu odpada.

Dlaczego warto wykonać ten zabieg? 

 

 

Jest to bezpieczna metoda leczenia hemoroidów, obarczona bardzo niewielkim ryzykiem powikłań. Nie wymaga hospitalizacji. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do normalnego funkcjonowania.

Jak wygląda zabieg metodą Barrona?

 

 

W celu zapewnienia komfortu pacjentowi lekarz znieczula miejsce zabiegu żelem. Po zlokalizowaniu guzka do odbytu wprowadzane jest specjalne urządzenie, które zasysa guzek. Następnie na szypułę zakładana jest gumowa opaska. Zabieg trwa około 20-30 minut. 

Metoda Barrona – przeciwskazania do zabiegu

 

 

Przeciwskazaniem do zabiegu jest zaawansowana choroba hemoroidalna, stan zapalny odbytu, a także przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych. 

Jak przygotować się do zabiegu gumkowania hemoroidów?

 

 

Zabieg metodą Barrona nie wymaga uciążliwego przygotowania. Wystarczy na dwa dni przed zabiegiem zastosować dietę lekkostrawną. W dniu zabiegu należy wykonać lewatywę, np. preparatem Enama dostępnym w aptece bez recepty.

Postępowanie po zabiegu

 

Gojenie trwa od 3 do 6 tygodni. W początkowym okresie należy zadbać o lekkostrawną dietę i higienę odbytu, a także unikać zaparć.  

Proktolog Warszawa

 

W NIKAMED Centrum Zdrowia zabieg wykonuje doświadczony chirurg-proktolog. Zapraszamy na konsultację do naszego specjalisty.

Jeśli interesuje Cię ten temat, sprawdź, czym są hemoroidy, jakie są ich objawy i kiedy udać się do proktologa – klikając tutaj. 

 

Umów się na wizytę

Lub zadzwoń +48 698 877 014

Zgoda