Kurzajki

Chirurgia dermatologiczna to dział chirurgii, który zajmuje się leczeniem schorzeń skóry. Pomoc chirurga może być wykorzystywana m.in. do usuwania zmian skórnych, takich jak np. pieprzyki (znamiona barwnikowe), tłuszczaki, włókniaki, kaszaki, blizny i bliznowce. Zastanawiasz się, czy skorzystać z naszych usług? Zobacz, kiedy warto umówić się na konsultację!

 

 

Brodawki (kurzajki)

 

Brodawki wirusowe powstają wskutek zakażenia się wirusem HPV, czyli brodawczaka ludzkiego. Wirus ten wnika do skóry człowieka przez mikrouszkodzenia naskórka, a następnie namnaża się w komórkach nabłonka. Kiedy domowe metody oraz farmakologia zawodzą, konieczne może okazać się usunięcie brodawki przez lekarza specjalistę.

 

Czym są kurzajki?

 

Kurzajki to niewielkie, brodawkowate zmiany skórne, które pojawiają się zazwyczaj na dłoniach, stopach lub wokół paznokci. Choć nie są one groźne dla zdrowia, mogą być uciążliwe ze względu na swój nieestetyczny wygląd. Dlatego wiele osób decyduje się na leczenie lub usunięcie kurzajek. Istnieją różne metody walki z tymi zmianami skórnymi, w tym krioterapia, laseroterapia, a także domowe sposoby.

 

Leczenie i usuwanie kurzajek

 

Chociaż kurzajki są bardzo powszechne, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak potencjalnie szkodliwe mogą być samodzielne próby usunięcia ich. Lekarz specjalista ma wiedzę i doświadczenie potrzebne do tego, aby w sposób skuteczny i bezpieczny usunąć kurzajki, w tych, które są głęboko osadzone w skórze. Jeśli masz problem z kurzajkami i szukasz skutecznej metody ich usunięcia, warto udać się do lekarza specjalisty, który zapewni Ci bezpieczną i skuteczną procedurę. Zapraszamy do kontaktu.

Zadzwoń i umów się na wizytę lub skorzystaj z formularza a my skontaktujemy się z Tobą i udzielimy niezbędnych informacji i umówimy dogodny dla Ciebie termin.

Dr n. med Jacek Waligóra

Dr n. med Jacek Waligóra

Dr n. med Andrzej Lewczuk

Dr n. med Andrzej Lewczuk

Lek. med. Marcin Makiewicz

Lek. med. Marcin Makiewicz

Konsultacja + wideodermatoskopia 350 zł

Umów się na wizytę

Lub zadzwoń +48 698 877 014

Zgoda