Terapia blizny

icons-07

 

Terapia blizn koncentruje się na ulepszaniu mobilności i wyglądu blizn. Terapię można rozpocząć już po założeniu szwów, aby wspomóc proces gojenia. W trakcie terapii stosuje się techniki takie jak: rolowanie, masaż, suche igłowanie, bańki próżniowe, terapie narzędziowe, kinesiotaping. Te techniki sprawiają, że blizna staje się bardziej miękka i elastyczna, dzięki czemu jest mniej widoczna na skórze. Oddając się w ręce specjalistów, masz pewność, że poprawa wyglądu skóry jest na wyciągnięcie ręki. Lekarz może zasugerować kilka rozwiązań, dostosowanych do Twojej indywidualnej sytuacji. Pamiętaj, że terapia blizn powinna być prowadzona pod nadzorem wykwalifikowanego personelu medycznego.

 

Czym dokładnie jest terapia blizn?

 

Terapia blizn to proces leczenia i minimalizowania blizn, które mogą powstać po urazach, operacjach chirurgicznych, poparzeniach lub innych uszkodzeniach skóry. Blizny mogą być nie tylko problemem estetycznym, ale także powodować dyskomfort, ból czy ograniczenie ruchomości w danym obszarze ciała.

Każda blizna jest inna, dlatego ważne jest, aby skonsultować się ze specjalistą (np. dermatologiem, chirurgiem plastycznym), aby wybrać odpowiednią metodę terapii dostosowaną do indywidualnych potrzeb pacjenta.

 

 

Czym są blizny?

 

Blizny to problem często spotykany u większości osób. Terapia blizn ma na celu nie tylko zmniejszenie ich widoczności, ale przede wszystkim przywrócić pierwotny wygląd skóry. Nie jest tajemnicą, że blizny mają negatywny wpływ na naszą samoocenę. Często pojawienie się blizny na widocznym miejscu ciała niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Warto jednak przyjrzeć się, czym dokładnie są blizny. Blizna to nic innego jak tkanka łączna, która tworzy się w wyniku uszkodzenia skóry. Na szczęście nie każda rana prowadzi do powstania blizny. Blizny pojawiają się głównie na miejscach, gdzie rana była głęboka. W takich przypadkach niestety nie da się uniknąć powstania blizny. Jednak rozwój medycyny pozwala na pozbycie się blizn w przyszłości. Należy pamiętać, że proces gojenia rany może być długi i skomplikowany. Nasz organizm dąży do odtworzenia ciągłości tkanek po uszkodzeniach. Dlatego mikroorganizmy nie mają możliwości przedostania się do naszego organizmu. Aby minimalizować widoczność blizny, konieczne jest regularne oczyszczanie i zmienianie opatrunku rany. Ważne jest, aby rana była utrzymywana w suchym stanie. Po zagojeniu rany można zastosować specjalne maści i kremy, które zmniejszą widoczność blizny.

Jeśli po zranieniu pozostała widoczna blizna, z którą chcesz się skutecznie uporać, należy skonsultować się ze specjalistą. W niektórych przypadkach konieczne może być wykonanie operacji lub zabiegu, mającego na celu usunięcie blizny. Zabiegi chirurgiczne pozwalają zmniejszyć rozmiar i zmienić kształt blizny, a w niektórych przypadkach nawet całkowicie ją usunąć. Metody chirurgicznego leczenia blizn obejmują m.in. przeszczep skóry lub specjalistyczne techniki rozciągania skóry za pomocą odpowiednich narzędzi i środków.

 

Jak przebiega wizyta? Jak się przygotować?

 

Specjaliści w NikaMed Centrum Zdrowia profesjonalnie dobrane metodami fizjoterapii, starają się zawsze indywidualnie dostosowywać je do potrzeb Pacjenta. Na pierwszej wizycie przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, mający na celu poznanie ewentualnych chorób oraz stanu zdrowia. Przed wizytą należy przygotować ze sobą zdjęcia rentgenowskie, jeżeli posiada się takie, oraz wyniki aktualnych badań.

Wszystkie zabiegi i terapie przeprowadzane są przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Zapraszamy do kontaktu, celem umówienia spotkania!

Mgr Przemysław Kozłowski

Mgr Przemysław Kozłowski

Mgr Jonasz Siwek

Mgr Jonasz Siwek

Konsultacja + zabieg 200 zł

Umów się na wizytę

Lub zadzwoń +48 698 877 014

Zgoda