Konsultacja kardiologiczna i badania kardiologiczne

Kardiologia jest gałęzią medycyny, która pomaga Pacjentom w profilaktyce, diagnozowaniu i leczeniu chorób sercowo-naczyniowych. W NIKAMED Centrum Zdrowia oferujemy szeroki zakres konsultacji kardiologicznych prowadzonych przez doświadczonego lekarza specjalistę, oraz indywidualnie dopasowane zabiegi dostosowane do Twoich potrzeb. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i nie zwlekaj wizyty u kardiologa! Podczas pierwszej wizyty u kardiologa przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z pacjentem. Lekarz może pytać o historię chorób w rodzinie, zaobserwowane nieprawidłowości, a także o styl życia i aktywność fizyczną. W razie potrzeby możliwe jest również zlecenie dodatkowych badań, takich jak EKG czy echo serca. Głównym celem konsultacji z kardiologiem jest zdiagnozowanie potencjalnych problemów, aby móc ustalić optymalne metody leczenia.

Badanie echokardiograficzne serca (badanie ultrasonograficzne serca) jest jednym z najważniejszych narzędzi diagnostycznych wykorzystywanych w kardiologii. Pozwala ono ocenić strukturę, funkcję oraz krążenie krwi w sercu i dużych naczyniach. Badanie echokardiograficzne serca jest bezpieczne, nieinwazyjne i wykonywane wielokrotnie.

Objawy, które wymagają konsultacji kardiologicznej oraz wykonania badania ultrasonograficznego serca to przede wszystkim: – bóle w klatce piersiowej promieniujące do ramion i szyi, często połączone z uczuciem duszności, duszność w spoczynku,
kołatanie serca, omdlenia, zmęczenie nawet przy najmniejszym wysiłku,
obrzęki kończyn, sinica skóry, warg i paznokci. Jeśli zauważasz powyższe objawy, niezwłocznie skonsultuj się z kardiologiem. Wczesne wykrycie nieprawidłowości serca, właściwa diagnostyka oraz szybkie wprowadzenie leczenia pomogą uniknąć poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Wskazania do wykonania badania ultrasonograficznego serca.

Badanie echokardiograficzne serca umożliwia wykrycie wad wrodzonych oraz nabytych zmian w sercu. Najczęściej jest ono wykonywane w przypadku chorób, takich jak:

 • zapalenie wsierdzia, szmery serca,
 • niewydolność serca,
 • ostry zespół wieńcowy,
 • choroby osierdzia,
 • guz serca,
 • choroby aorty piersiowej,
 • zatorowość płucna lub nadciśnienie płucne,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • zaburzenia rytmu serca,
 • zapalenie mięśnia sercowego,
 •  kardiomiopatia.

Badanie ultrasonograficzne serca jest bezbolesne i nieinwazyjne. Nie wymaga żadnego przygotowania i może być przeprowadzone o dowolnej porze dnia u wszystkich pacjentów. Czas trwania badania zazwyczaj wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Jeśli zauważasz u siebie niepokojące objawy, skontaktuj się z nami i już dziś umów się na wizytę w NIKAMED Centrum Zdrowia!

 

Jak wygląda konsultacja z kardiologiem w NIKAMED Centrum Zdrowia

 

Podczas pierwszej wizyty u kardiologa, lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem. Może zadawać pytania dotyczące chorób rodzinnych, widocznych nieprawidłowości, stylu życia i aktywności fizycznej. Dodatkowo, w razie potrzeby, specjalista może zlecić badania takie jak EKG czy echo serca. Konsultacja z kardiologiem ma na celu zdiagnozowanie ewentualnych problemów, co pozwoli na wyznaczenie najlepszych metod leczenia. Wizyta u kardiologa nie wymaga specjalnego przygotowania. Jednak w celu lepszego przygotowania się, warto przypomnieć sobie nazwy ostatnio przyjmowanych leków oraz zorientować się, czy w rodzinie występowały wady serca. Te informacje mogą okazać się bardzo istotne.

Zapraszamy do NIKAMED Centrum Zdrowia, celem skorzystania z konsultacji z kardiologiem. Masz pytania lub wątpliwości? Napisz do nas lub skorzystaj z formularza kontaktowego i umów się już dziś!

 

CENNIK KONSULTACJI I BADAŃ KARDIOLOGICZNYCH

 

 

Kardiologia

Nazwa zabiegu/usługiCena (PLN)
Konsultacja kardiologiczna300
Konsultacja kardiologiczna + echo serca530
Echo serca230
Telewizyta150

Dodatkowe informacje:

 • Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 KC.
 • Ostateczny koszt usług zostanie określony podczas konsultacji, po dostosowaniu oferty do indywidualnych potrzeb Klienta.
 • Centrum Zdrowia NIKAMED zastrzega sobie prawo do zmiany cen.
Lek. med. Kardiolog Paweł Komorowski

Lek. med. Kardiolog Paweł Komorowski

Konsultacja kardiologiczna – 280 zł
Echo serca – 200 zł
Konsultacja kardiologiczna + Echo serca – 430 zł

Umów się na wizytę

Lub zadzwoń +48 698 877 014

Zgoda