Kardiologia

Kardiologia jest dziedziną medycyny, która wspiera Pacjentów w profilaktyce, diagnostyce oraz leczeniu chorób sercowo-naczyniowych. W NIKAMED Centrum Zdrowia oferujemy kompleksowe konsultacje kardiologiczne z lekarzem-specjalistą oraz leczenie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Zobacz, kiedy warto udać się do kardiologa!

 

Nadciśnienie, arytmia, miażdżyca…
– konsultacje z kardiologiem

 

Do kardiologa warto udać się wówczas, jeśli zauważasz u siebie objawy, związane z nieprawidłowością pracy serca, takie jak np. ból w klatce piersiowej czy duszności przy wzmożonym wysiłku fizycznym. Ponadto niepokojące mogą być omdlenia, zawroty głowy, obrzęki kończyn, kołatanie serca itp. Warto wiedzieć, że kardiologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się chorobami takimi jak np.:

  • nadciśnienie tętnicze,
  • zawał serca,
  • miażdżyca,
  • choroba wieńcowa,
  • zapalenie mięśnia sercowego,
  • wady i niedomykalność zastawek,
  • arytmia serca,
  • zaburzenia rytmu serca,
  • zwężenie aorty.

Jeśli zastanawiasz się, czy warto udać się do kardiologa, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

 

Konsultacja z kardiologiem

 

W trakcie pierwszej wizyty lekarskiej lekarz kardiolog przeprowadza dokładny wywiad z Pacjentem. Może pytać m.in. o choroby w rodzinie czy zauważalne nieprawidłowości, a także styl życia i aktywność fizyczną. Ponadto, w razie potrzeby, specjalista może zlecić wykonanie badań, jak np. EKG czy echo serca. Konsultacja z kardiologiem ma na celu zdiagnozowanie ewentualnych problemów, aby móc wyznaczyć najbardziej optymalne metody leczenia.

 

Jak przygotować się do wizyty u kardiologa?

 

Wizyta u kardiologa nie wymaga specjalnego przygotowania. Ze względu na szczegółowy wywiad warto jednak przypomnieć sobie przed wizytą nazwy ostatnio przyjmowanych leków oraz dowiedzieć się, czy w rodzinie występowały wady serca. Takie informacje mogą okazać się kluczowe.

 

Kardiolog – skierowania, recepty

 

W NIKAMED Centrum Zdrowia wydajemy naszym Pacjentom stosowne skierowania na dalsze badania. Lekarz może również zadecydować – po zbadaniu Pacjenta – o konieczności leczenia farmakologicznego. W tym celu wypisuje recepty. Skorzystanie z naszej oferty to gwarancja pewności, że Twoje serce zostanie odpowiednio przebadane i zaopiekowane!

 

Kardiolog Warszawa

 

Zapraszamy do NIKAMED Centrum Zdrowia, celem skorzystania z konsultacji z kardiologiem. Masz pytania lub wątpliwości? Napisz do nas lub skorzystaj z formularza kontaktowego i umów się już dziś!

Lek. med. Kardiolog Paweł Komorowski

Lek. med. Kardiolog Paweł Komorowski

Konsultacja kardiologiczna – 300 zł
Echo serca – 230 zł
Konsultacja kardiologiczna + Echo serca – 530 zł

Umów się na wizytę

Lub zadzwoń +48 698 877 014

Zgoda