Przebarwienia na twarzy – jak radzić sobie ze skórą po lecie?

Plamy na skórze często powstają w wyniku kontaktu ze słońcem oraz nieprawidłowego zabezpieczenia skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Podczas wakacji każdy z nas chce uzyskać piękną opaleniznę, jednak właśnie wtedy najczęściej powstają przebarwienia na twarzy czy plamy na skórze całego ciała. Defekty skórne pozostają z nami na długo… Zobacz, jakie są możliwości usunięcia przebarwień! 

Czym są przebarwienia na twarzy?

 

 

Wakacje, urlop w ciepłym, nasłonecznionym miejscu, brzmi zachęcająco prawda, ale niestety nadmiar słońca sprzyja pojawieniu się plam na ciele. Dlaczego? Ponieważ nasza skóra na co dzień nie jest przyzwyczajona do tak dużej i intensywnej dawki promieni słonecznych. To właśnie one są odpowiedzialne za plamy na dłoniach, plamy na szyi i w każdym innym odsłoniętym miejscu naszego ciała. Choć ciemne plamy na skórze pojawiają się na jej wierzchu, to trzeba wiedzieć, że powodują one prawdziwe zniszczenia w głębszych komórkach naszej skóry. Właśnie dlatego tak ważna jest odpowiednia profilaktyka i ochrona przeciwsłoneczna. 

Jak powstają brązowe przebarwienia na twarzy i innych częściach ciała? Cały proces polega na tym, że słońce emituje promienie ultrafioletowe. Docierają one do naszej skóry i zaburzają funkcjonowanie komórek odpowiedzialnych za pigmentację, są tzw. melanocyty. Te, pobudzone promieniami, rozpoczynają nadmierną produkcję melaniny, czyli barwnika o charakterystycznym, brązowym kolorze.

Czy plamy na skórze są niebezpieczne?    

 

 

Warto wiedzieć, że plamy, które pojawiają się na Twoim ciele, mogą mieć różne podłoże, dlatego tak ważne jest, aby skonsultować je ze specjalistą. Nie wszystkie plamy są groźne, jednak, aby to wykluczyć, konieczna będzie dokładna konsultacja lekarska. Plamy na ciele mogą być wynikiem zarówno groźnych chorób, jak i alergii, powikłań po opalaniu lub reakcji na niektóre leki. Z uwagi na dość rozległe przyczyny występowania, koniecznie należy zasięgnąć specjalistycznej porady.  

Usuwanie przebarwień na twarzy i skórze

 

 

Najskuteczniejszym rozwiązaniem na przebarwienia na twarzy i innych częściach ciała są zabiegi laserowe (więcej tutaj ). Usuwanie przebarwień może odbywać się również przy pomocy peelingów chemicznych i mechanicznych ale jest to proces długotrwały i znacznie mniej efektywny niż zabiegi z użyciem lasera medycznego. Co ważne działanie lasera powoduje trwałe usunięcie ciemnych plam.

Zabieg laserowego usuwania przebarwień polega na kontrolowanej ilości mikrouszkodzeń na skórze w tym konkretnym ciemniejszym miejscu.  Światło lasera rozgrzewa komórki barwnikowe powodując ich zniszczenie lub uszkodzenie. Następnie ulegają one złuszczeniu. Czasem zdarza się, że po zabiegu przebarwienie najpierw ciemnieje, a po około 2 tygodniach blednie lub znika.

Jeśli chcesz pozbyć się nieestetycznych, ciemnych plam na twarzy i ciele, zapraszamy do kontaktu. Umów się wizytę u naszego specjalisty, który zaproponuje bezpieczne i skuteczne postępowanie. 

Umów się na wizytę

Lub zadzwoń +48 698 877 014

Zgoda