Brodawki – Warszawa – leczenie i usuwanie

Chirurgia dermatologiczna to dział chirurgii, który zajmuje się leczeniem schorzeń skóry. Pomoc chirurga może być wykorzystywana m.in. do usuwania zmian skórnych, takich jak np. pieprzyki (znamiona barwnikowe), tłuszczaki, włókniaki, kaszaki, blizny i bliznowce. Zastanawiasz się, czy skorzystać z naszych usług? Zobacz, kiedy warto umówić się na konsultację!

 

 

Czym są brodawki?

 

Brodawki to niepozorne i nieszkodliwe zmiany na skórze, które zwykle pojawiają się na dłoniach, stopach, twarzy i szyi. Mogą mieć różną wielkość i kolor. Brodawki wirusowe powstają wskutek zakażenia się wirusem HPV, czyli brodawczaka ludzkiego. Wirus ten wnika do skóry człowieka przez mikrouszkodzenia naskórka, a następnie namnaża się w komórkach nabłonka. Kiedy domowe metody oraz farmakologia zawodzą, konieczne może okazać się usunięcie brodawki przez lekarza specjalistę. Brodawki mogą być zarówno pojedyncze, jak i grupowe; zwykle nie są bolesne, ale czasami mogą powodować dyskomfort lub swędzenie. Najważniejsze jest jednak to, że brodawki są zwykle łatwe do usunięcia i nie stanowią poważnego zagrożenia dla zdrowia.

 

Leczenie i usuwanie brodawek

 

Jeśli masz brodawki, wizyta u specjalisty może okazać się najlepszym rozwiązaniem, aby je usunąć. Lekarz może zaoferować kilka metod, w zależności od rodzaju brodawek i ich umiejscowienia na ciele. Jedną z popularnych metod jest, na przykład, zamrożenie brodawek ciekłym azotem. Proces ten jest zwykle szybki i skuteczny, a przede wszystkim nieinwazyjny. Innym podejściem jest usuwanie brodawek za pomocą lasera. Metoda ta może wymagać więcej czasu, jednak pozwala na usunięcie brodawek z większą precyzją i skutecznością. Zapraszamy do kontaktu.

Zadzwoń i umów się na wizytę lub skorzystaj z formularza a my skontaktujemy się z Tobą i udzielimy niezbędnych informacji i umówimy dogodny dla Ciebie termin.

Dr n. med Jacek Waligóra

Dr n. med Jacek Waligóra

Dr n. med Andrzej Lewczuk

Dr n. med Andrzej Lewczuk

Lek. med. Marcin Makiewicz

Lek. med. Marcin Makiewicz

Konsultacja + wideodermatoskopia 350 zł

Umów się na wizytę

Lub zadzwoń +48 698 877 014

Zgoda