Usuwanie włókniaków – Warszawa Śródmieście Mokotów

Chirurgia dermatologiczna to dział chirurgii, który zajmuje się leczeniem schorzeń skóry. Pomoc chirurga może być wykorzystywana m.in. do usuwania zmian skórnych, takich jak np. pieprzyki (znamiona barwnikowe), tłuszczaki, włókniaki, kaszaki, blizny i bliznowce. Zastanawiasz się, czy skorzystać z naszych usług? Zobacz, kiedy warto umówić się na konsultację!

 

Chirurgia dermatologiczna służy nie tylko poprawie estetyki skóry, ale również wspomaga leczenie np. nowotworów skóry. Pozwala także usunąć niepokojące zmiany skórne, które z czasem przerodzić się mogą w poważniejsze problemy. Do tego typu zmian należą m.in.:

  • pieprzyki,
  • włókniaki,
  • kaszaki,
  • tłuszczaki,
  • brodawki,
  • blizny i bliznowce.

Interesuje Cię usuwanie zmian skórnych? Sprawdź, kiedy warto udać się do chirurga! Decyzja o usunięciu zmian barwnikowych poprzedzona jest badaniem wideodermatoskopowym. Więcej na temat wideodermatoskopi można przeczytać tu.

Włókniaki, kaszaki, tłuszczaki – usuwanie

Włókniaki to łagodne guzy, które powstają wskutek nadmiernego namnażania się komórek skórnych. Zazwyczaj rosną powoli i nie rozprzestrzeniają się na inne części ciała. Tłuszczaki są natomiast najczęściej łagodnymi nowotworami tkanki łącznej. Innym rodzajem zmian skórnych są kaszaki, czyli torbiele wypełnione nadmiarem sebum oraz zrogowaciałym naskórkiem. Jeśli zauważyłeś na swojej skórze niepokojące guzki – skontaktuj się z nami!

Chirurgia dermatologiczna to specjalność medyczna zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń skóry. Jeśli cierpisz z powodu chorób skóry lub zmagasz się z niepokojącymi zmianami na skórze, jak pieprzyki, kaszaki, włókniaki czy brodawki, możesz być pewien, że w NIKAMED Centrum Zdrowia otrzymasz najlepszą możliwą opiekę w zakresie usuwania i leczenia.

Zadzwoń i umów się na wizytę lub skorzystaj z formularza a my skontaktujemy się z Tobą i udzielimy niezbędnych informacji i umówimy dogodny dla Ciebie termin.

Umów się na wizytę

Lub zadzwoń +48 698 877 014

Zgoda